
Zakończył się projekt edukacyjny „Historie zaklęte w Poznaniu”. Projekt realizowany był przez ponad 8 miesięcy (od połowy września do końca maja). Niektóre miesiące były bardziej pracowite inne mniej. Podczas pierwszego spotkania uczniowie zaplanowali miejsca, które chcieliby odwiedzić. Wybraliśmy się do: Biblioteki Raczyńskich, na Cytadelę i do Starego Browaru. Wybraliśmy się też aż 2 razy na Ostrów Tumski oraz do drukarni „Edica”, która sponsoruje wydanie zaprojektowanego przez uczniów kalendarza na 2015 rok. Nie zrealizowaliśmy jednej zaplanowanej wycieczki na lotnisko „Ławica”, ponieważ zabrakło nam czasu.
Projekt był projektem interdyscyplinarnym i podczas jego realizacji uczniowie rysowali, malowali poznane miejsca i obiekty, tworzyli formy przestrzenne, wykonali prezentacje multimedialne, uczestniczyli w warsztatach mody „Stara szafa”, przygotowali quiz o Poznaniu dla wszystkich uczniów, brali czynny udział w przygotowaniu międzyszkolnych konkursów „Poznań na osi czasu” dla szkół podstawowych i gimnazjalistów, przygotowali muzykę do finałowego przedstawienia, do którego samodzielnie napisali scenariusz.
Podczas uroczystego finału wszyscy uczestnicy spisali się na 6 lub 7. Nie szczędzili swojej energii i zaangażowania, aby wszystko wypadło jak najlepiej, chociaż napotykaliśmy w przygotowaniach wiele trudności, takie jak: brak prądu w gniazdkach, zagubiony ekran i nie działający stojak do ekranu. Z wszystkimi problemami udało się uporać i wszystko odbyło się tak jak było zaplanowane.
W projekcie uczestniczyli: Maciej Stojczyk, Wojtek Borowiak, Emil Czop, Borys Olczyk – klasa I b, Weronika Mizera, Andżelika Panczocha, Katarzyna Turek – klasa II b, często wspierali nas uczestnicy, którzy realizowali ten projekt w roku poprzednim i za to im serdecznie dziękujemy. Po zakończeniu projektu pozostał żal, że to już koniec.
opiekun - p. Aleksandra Kaczmarek